16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

11 LUTEGO 2014 ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   

       Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2014 r. obchodzić będziemy 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty.

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień  Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2013 jest Fundacja Orange.

     DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

     Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci należy pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych.

     Owce w Sieci – kreskówki dla dzieci o bezpieczeństwie online. Celem kreskówek „Owce w Sieci” jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Założeniem autorów było, by cykl kreskówek dla najmłodszych internautów stał się okazją do nauki, młodzieży pokazał ich internetowe zachowania w krzywym zwierciadle, a dla dorosłych – był rozrywką, ale i przyczynkiem do refleksji. 

Oto strony które warto zobaczyć

http://www.dzieckowsieci.pl/ dziecko_w_sieci

http://www.sieciaki.pl/ sieciakipl

sieciakowe_zasady

Sieciakowe BEST -mega wypasiony katalog ciekawych i interesujących stron

www.swiatbajek.hagi.pl
www.pupile.com

www.minimini.pl

www.krasnoludki.pl
www.psy.pl

www.solilandia.pl

www.basnie.republika.pl
www.smoki.cc.pl

www.krakow.pl/dladzieci

www.coijak.com.pl
www.s24.pl

www.sports.pl

www.wikipedia.org.pl

www.szachy.sport.webpark.pl
www.szachowisko.pl

 www.zwierzeta.terramail.pl

www.pankuleczka.pl

www.dyktanda.net

www.ortofrajda.pl
www.bajka.pl

www.dziecionline.pl

 www.kaczordonald.pl

www.eduseek.interklasa.pl/dzieci/
www.mojaenergia.pl

Katalog bezpiecznych i interesujących stron dla dzieci

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci2.htm

http://pl.sheeplive.eu/

http://www.kula.gov.pl/

http://grydladzieci.edu.pl/dla_dzieci.html

http://www.anglomaniacy.pl/

http://www.zabawna-kraina.pl/

http://www.real.pl/gry/baw_sie_z_nami.php

http://dolinka.szkola.net/room.php?room=kontynenty

Miłego przeglądania.