16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

PAPIESKIE URODZINY

utworzone przez | Gru 12, 2020 | Aktualności

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, a to za sprawą stulecia urodzin naszego Wielkiego Rodaka.

Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, młodzież naszej szkoły z tej okazji przygotowała program artystyczny. Nie odbył się on w dniu urodzin 18 maja, gdyż sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwoliła, tylko 14 października 2020 r. Oprócz życzeń urodzinowych, Papież – nasz wzór i nauczyciel w najtrudniejszej szkole świata – szkole życia otrzymał pozdrowienia płynące prosto do nieba także z okazji Dnia Nauczyciela.

Scenariusz uroczystości zaprezentował postać niezwykłego Polaka, który swoją miłością do Boga i człowieka zachwycił cały świat. Wiersze autorstwa Karola Wojtyły, piosenki, taniec, narracja, świadectwa Jego świętości uświetniły chwile wspomnień oraz były wyrazem hołdu i pamięci.

Scenografia wyrażała łączność Nieba i Ziemi.

W tym dniu najserdeczniejsze życzenia uczniowie złożyli również swoim najdroższym nauczycielom. Podziękowali za codzienny trud, troskę i poświęcenie oraz wszystkich powierzyli opiece Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość obchodów Urodzin Papieskich została przygotowana przez uczniów kl. 6A: Nikolę Andruszko, Sandrę Gąskę, Karolinę Kowalowicz, Emilkę Przytułę, Macieja Rocińskiego, Julię Soból, Olę Śpiewak, Milenę Uberman, 7A: Weronikę Brzyską, Maję Gomółkę, Patrycję Krysiak, Malwinę Piętkę, Milenę Rabczak, Julię Nosal, Julię Lisowską, Kamila Kica, Sabinę Tomaszewską, Krzysztofa Turko, kl. 7B: Mateusza Hołowacza, Maję Sudoł, Macieja Słabaka, Michała Szramika, Weronikę Tworzydło, 8A: Gracjan Kuta. Nagłośnieniem uroczystości zajął się Maciej Słabak, a oświetleniem Mateusz Król. Zdjęcia – p. Andrzej Suchy.